test

Péče o AV techniku

Kvalitní audiovizuální technika (av technika) je v dnešní době zcela nepostradatelnou součástí vybavení na celé řadě pracovišť. Nemůže bez ní plnohodnotně fungovat žádná firma a najdeme ji v každé restauraci či škole. AV technika zároveň patří k těm nákladnějším investicím, které na zaměstnavatele čekají. I proto by její pořízení v žádném případě nemělo být podceněno.

Nesnažte se o vlastní návrh

Audiovizuální technika má přirozeně své specifické požadavky na prostor. Velkoplošná projekce nebo zařízení pro ozvučení místnosti potřebuje svůj prostor. Navíc je potřeba počítat s vedením kabeláže i vhodným přístupem. Pokud zařízení instalujete do prostoru tak, že bude prakticky nedostupné, mohou nastat komplikace. Nebude možná základní péče o AV techniku a v případě poruchy to zkomplikuje i nutný servis audiovizuální techniky.

Proto je vždy lepší poradit se o svých představách přímo s dodavatelem. Ten by vám měl díky své specializaci být schopen vypracovat smysluplný návrh celé instalace av techniky a následně i realizaci projektu bezchybně provést. Pamatujte, že dobře fungující av technika je sice radostí, ale jen pokud byla profesionálně navržena a instalována, může fungovat dlouhodobě bez potíží.

Pronájem av techniky

Některé velkoplošné projekce nebo multimediální audiovizuální technika mohou být na pořízení poměrně nákladné. Nutnost kvalitních zařízení a neustálá inovace technologií v tomto sortimentu z něj dělají dražší záležitost. Toto menší negativum však pomůže elegantně překonat pronájem av techniky. Zapůjčení potřebné promítací soupravy pro vaši restauraci nebo školu není žádným problémem.

Mnoho restauratérů si například pravidelně pronajímá projektory a širokoúhlá plátna, aby mohli svým hostům nabídnout velkoplošné promítání mistrovství světa v hokeji, fotbalových šampionátů nebo jiných událostí. Velký detailní obraz ocení také učitelé ve školách při využívání prezentací či videí ve výuce.

Nepodceňujte údržbu

Ať už si k vám av technika najde cestu skrz zakoupení, nebo pronájem, nikdy byste neměli podceňovat údržbu. Pravidelná a důkladná péče o AV techniku je prvním předpokladem pro to, aby vám veškerá zařízení fungovala bez potíží co nejdéle.

Servis audiovizuální techniky sice pro solidní dodavatele není žádným problémem, ale vám tak vznikají další výdaje, případně i časové proluky. Chytrým řešením, které může pomoc zabránit nečekaným potížím, je i pravidelná návštěva technika.

Ten může během chvilky všechny zařízení překontrolovat, podívat se na stav kabeláže a usoudit, zda je vše v pořádku. Audiovizuální technika si takovou kontrolu při každodenním používání zaslouží aspoň dvakrát ročně. Peníze investované do prevence vám navíc v budoucnu mohou ušetřit výdaje na opravy.

Mohlo by Vás zajímat: Servis projektorů

SEKCE PRO ZÁKAZNÍKY


C-MONT

Na stránkách s tímto logem se zbavíte všech starostí s AV technikou. Jednoduše je přenesete na nás. Vašemu zařízení tím dopřejete profesionální servis a sobě jistotu, že bude vše ...

přejít na web...
C-RENT

Na stránkách s tímto logem získáte spoustu užitečných informací, osvědčených nápadů z praxe a fotogalerií námi realizovaných eventů. Všechny tyto informace Vám umožní zorientovat...

přejít na web...
C-ESHOP

Na stránkách s tímto logem najdete širokou nabídku přípojných míst všech provedení a mnoho potřebného k instalaci projektorů,ozvučení,domácích kin apod.

přejít na web...